ÇORUM ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

"Sınıf İçi Değerlendirme" Çevrimiçi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı 

Çorum Ölçme Değerlendirme Merkezimiz Milli Eğitim Bakanlığının "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında eğitim çalışmalarına başladı. 19.01.2021 tarihinde saat 13.00 da Zoom programı üzerinden gerçekleştirilen eğitimde "Sınıf içi Değerlendirme" konusu ele alındı. Ölçme ve Değerlendirmede genel kavramlar, testler, ulusal ve uluslararası sınavlar hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Çorum genelinde proje kapsamındaki 6 meslek lisesinde görev yapan idareci ve öğretmenlerin katıldığı eğitimi Ölçme Değerlendirme Merkezinden Fatih Türkoğlu ve Ertan Yıldırım verdi. Eğitime yaklaşık 250 civarında öğretmen katılım sağladı.

Eğitimin son bölümünde katılımcıların soruları cevaplandı ve Çorum Ölçme Değerlendirme Merkezinin çalışmaları ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Ölçme Değerlendirme İl Koordinatörü Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ayhan Geylani, Milli Eğitim Bakanlığının "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında eğitimlerin devam edeceğini bildirdi.

Çepni Mahallesi Öğretmen Lisesi Sok. No5 19040 Çorum Belediyesi Prof.Dr. Hayrettin Karaman İmam Hatip Külliyesi Merkez/ Çorum - 0 (364) 224 17 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.