ÇORUM ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Konu Soru Dağılım Tabloları Hazırlandı

Konu Soru Dağılım Tabloları Hazırlandı

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği 9 Eylül 2023 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Yönetmelik'te ülke, il/ilçe ve okul genelinde ortak yazılıların yapılacağı; il/ilçe ve okul genelinde gerçekleştirilecek ortak sınavların ise il sınıf/alan zümreleri ve Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerince hazırlanacak konu soru dağılım tabloları çerçevesinde uygulanacağı belirtilmiştir. Bu bağlamda ilimizde ilçe zümre başkanları ve Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerince hazırlanan temel eğitim ve ortaöğretimdeki farklı branş ve sınıf düzeylerinde "konu soru dağılım tabloları" oluştururlarak okullara duyurulmuştur. Öğretmen, öğrenci ve velilerimiz okullarından ilgili dökümanlara ulaşabilecektir. Ayrıca okul genelinde yapılacak ortak yazılı sınavlara yönelik açıklama, örnek senaryolar ve soru örnekleri https://odsgm.meb.gov.tr/ adresinde yayımlanmıştır.

Kamuoyuna önemle duyurulur. 

Çepni Mahallesi Öğretmen Lisesi Sok. No5 19040 Çorum Belediyesi Prof.Dr. Hayrettin Karaman İmam Hatip Külliyesi Merkez/ Çorum - 0 (364) 224 17 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.