ÇORUM ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Dört Beceride Türkçe Dil Sınavı Çorum'da Uygulandı.

Dört Beceride Türkçe Dil Sınavı Çorum'da Uygulandı.

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği kapsamında Türkçenin korunması ve geliştirilmesi amacıyla öğrencilerin ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerindeki öğretim süreçleri boyunca kazandıkları okuma, dinleme, konuşma, yazma dil becerilerinin ölçülmesi için gerçekleştirilen bir izleme sınavı olan Dört Beceride Türkçe Dil Sınavı ilimizde gerçekleştirilmiştir.

İlk uygulaması 2022 yılında gerçekleştirilen, Avrupa Dil Testi Uygulayıcıları Birliği (ALTE) tarafından belirlenen uluslararası standartlara ve uluslararası akreditasyon belgesine (Q-Mark) sahip bir sınav olan Dört Beceride Türkçe Dil Sınavı, Çorum e sınav merkezinde 24-26 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Sınav, MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen örneklemler arasında yer alan ilimizdeki 2 lise, 3 ortaokul ve 1 ilkokul olmak üzere toplam 6 okulun öğrencileri ile başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. 01-05-2024

Çepni Mahallesi Öğretmen Lisesi Sok. No5 19040 Çorum Belediyesi Prof.Dr. Hayrettin Karaman İmam Hatip Külliyesi Merkez/ Çorum - 0 (364) 224 17 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.